بازگشت شکم بعد ابدو

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

اگر دچار چربی های سرسخت، افتادگی پوست و سایر تغییرات مرتبط با بارداری، کاهش وزن یا مشکلات مرتبط با روند پیری شده اید، تنها نیستید. میلیون ها مرد و زن هر ساله برای بهبود یا اصلاح علائم و نشانه های پیری یا سایر رویدادهای زندگی به جراحی زیبایی روی می آورند. یکی از رایج ‌ترین و متحول‌ کننده‌ ترین عمل ‌های زیبایی که امروزه در دسترس است، بدون شک، جراحی زیبایی شکم یا تامی تاک است.

ابدومینوپلاستی چرا انجام می شود؟

تامی تاک که به طور رسمی به عنوان ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود، یک روش جراحی گسترده است که برای تبدیل شکم به ظاهری صاف‌ تر، سفت ‌تر و جذاب‌تر، عمدتاً از طریق برداشتن پوست اضافی طراحی شده است. در برخی موارد می توان از تامی تاک برای بهبود یا اصلاح سایر شرایط نیز استفاده کرد، از جمله:

  • پوست اضافی شکم
  • فتق
  • جداشدگی عضلات روده بزرگ
  • بثورات پوستی
  • بی اختیاری ادرار

یکی از شایع ترین دلایلی که بیماران به دنبال جراحی شکم هستند، از بین بردن اثرات ناخواسته بارداری و یا کاهش وزن است. هنگامی که پوست برای مدت طولانی کشیده می شود، مانند زمانی که زنی باردار است یا کسی که دارای اضافه وزن است. ممکن است نتواند به شکل اولیه خود “بازگردد”. در این شرایط، تامی تاک می تواند یک راه حل فوق العاده باشد.

چه مقدار چربی طی ابدومینوپلاستی می تواند از بین برود؟

بیمارانی که قصد جراحی زیبایی شکم را دارند باید بدانند که ابدومینوپلاستی به عنوان یک جراحی کاهش چربی اولیه یا ابزار کاهش وزن طراحی نشده است. با این حال، اغلب اوقات لیپوساکشن همراه با عمل شکم انجام می شود تا قسمت های سرسخت چربی در قسمت میانی و یا شکم برداشته شود و شکل نهایی صاف تر و طبیعی تر ایجاد شود. با این حال، بیماران متقاضی جراحی تامی تاک باید قبل از انجام عمل جراحی به وزن هدف یا نزدیک به وزن مورد نظر خود رسیده باشند.

چند سوال مهم درباره برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

در رابطه با برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی سوالاتی هست که در ادامه آورده ایم:

آیا چربی شکم بعد از ابدومینوپلاستی برمی گردد؟

سلول ‌های چربی که از طریق لیپوساکشن در حین انجام عمل برداشته می ‌شوند، باز نمی‌ گردند، اما این لزوماً به این معنی نیست که نتایج آن دائمی هستند. افزایش وزن می تواند سلول های چربی جدید تولید کند و باعث بزرگ شدن سلول های چربی باقی مانده شود. برای حفظ نتایج تامی تاک تا زمانی که ممکن است، بسیار مهم است که بیماران از یک برنامه غذایی سالم پیروی کنند و به طور منظم ورزش کنند تا از افزایش وزن جلوگیری کنند. مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی را رعایت کنند.

آیا می توان از تامی تاک برای رفع چربی شکم استفاده کرد؟

ضروری است که بیمارانی که قصد انجام عمل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی را دارند، بدانند که این روش برای برداشتن چربی شکم طراحی نشده است. در عوض، هدف اصلی از شکم برداشتن پوست اضافی است. گفته می‌شود، لیپوساکشن اغلب با یک تاک شکم ترکیب می‌شود تا قسمت های سرسخت چربی از شکم برداشته شود و نتایج بهتر شود. با این حال، بیماران متقاضی عمل جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک قبل از انجام عمل جراحی باید به وزن ایده آل رسیده باشند. برای مردان و زنانی که هدف اصلی آنها حذف چربی است، پزشک ممکن است جایگزین های جراحی دیگری ارائه دهد.

برگشت شکم

آیا می توانید بعد از عمل جراحی شکم یا تامی تاک، چربی شکم خود را افزایش دهید؟

یکی از ضروری ترین کارهایی که بیماران می توانند برای حفظ نتایج عمل جراحی شکم یا تامی تاک انجام دهند، جلوگیری از نوسانات وزن در آینده است. در حالی که نتیجه جراحی شکم یا تامی تاک می ‌تواند برای مدت نا محدودی دوام بیاورد، افزایش وزن پس از جراحی مطمئناً می‌تواند نتایج شما را به خطر بیندازد و منجر به نیاز به انجام جراحی مجدد شود. حتی زمانی که لیپوساکشن با عمل تامی تاک برای برداشتن سلول‌های چربی از ناحیه شکم همراه می ‌شود، افزایش وزن در آینده می‌تواند باعث رشد سلول ‌های چربی مجاور و حتی تولید سلول ‌های چربی جدید شود. به همین دلیل، زنانی که قصد انجام عمل جراحی شکم را دارند، بسیار تشویق می‌ شوند که جراحی را تا زمانی که بچه ‌دار شدنشان تمام شود به تعویق بیاندازند، زیرا افزایش وزن مرتبط با بارداری نیز می ‌تواند بر نتایج آنها تأثیر منفی بگذارد.

اگر بعد از جراحی شکم چاق شوید چه اتفاقی می افتد؟

در طول ریکاوری شکم، بیماران باید استراحت کافی داشته باشند و از بلند کردن اجسام سنگین، زور زدن و سایر فعالیت‌های فیزیکی شدید خودداری کنند. پس از بهبودی کامل از عمل جراحی شکم و رهایی از فعالیت بدنی، شروع یا از سرگیری یک روال ورزشی ثابت و حفظ یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است. افزایش وزن پس از جراحی شکم می تواند به طور قابل توجهی نتیجه زیبایی شما را به خطر بیندازد و حتی ممکن است نتایج شما را به طور کامل معکوس کند. به همین دلیل، به زنان توصیه می شود که جراحی خود را تا پایان بچه دار شدن به تعویق بیاندازند. در صورت افزایش وزن یا باردار شدن مجدد پس از عمل جراحی شکم، ممکن است از یک جراحی دوم یا بعدی برای بازگرداندن نتایج اولیه استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط