دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی صورت / پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

0 / 5. 0

۶ دقیقه
پروتز گونه

پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

یکی از اجزایی که در زیبایی صورت نقش مهمی دارد، گونه فرد است. برخی از افراد به طور طبیعی گونه های کوچکی دارند و همچنین با افزایش عمر، گونه حالت افتاده و شل به خود می گیرد. جراحی پروتز گونه (کاشت گونه) یک عمل زیبایی است که برای تقویت گونه ها به کار می رود.

در این جراحی موادی را بر روی استخوان گونه کشت می دهند. این نوع جراحی روش های مختلفی دارد و از مواد متنوعی برای برجسته سازی گونه می توان استفاده کرد.

کاشت گونه

گونه های برجسته و زاویه سازی شده در صورت باعث زیبایی و جذابیت فرد می شوند. استخوان های گونه برجسته باعث بهبود زیبایی صورت شده و فرد را جوان تر نیز نشان می دهند. تقویت گونه های صورت با استفاده از جراحی پروتز گونه، بهترین گزینه برای افرادی است که گونه های کوچکی دارند و یا در اثر افزایش سن دچار افتادگی گونه شده اند. همچنین این عمل زیبایی در افزایش اعتماد به نفس و نشاط افراد نیز بسیار موثر است.

جراحی پروتز گونه چیست؟

پروتز گونه که در اصطلاح پزشکی به آن مالارپلاستی هم گفته می شود، یک عمل زیبایی است که هدف آن، افزایش حجم گونه برای افرادی است که به دلیل کم بودن حجم و یا افتادگی گونه ها، از ظاهر صورت خود راضی نیستند.

این نوع عمل زیبایی بیشتر در خانم ها رایج است ولی برخی از مردان نیز دوست دارند با استفاده از این روش، صورت خود را عضلانی تر کنند و باعث بهبود کانتور صورت خود شوند. با استفاده از جراحی پروتز گونه، مردان و زنان به راحتی می توانند اثرات پیری را از چهره خود دور کنند.

تقویت گونه با چه روش هایی انجام می شود؟

افزایش حجم گونه ها از راه های مختلفی قابل انجام است. برخی از این راه عبارتند از:

روش انجام جراحی کاشت گونه

این روش کاشت گونه از لحاظ آناتومی برای افزایش پری گونه ها و زاویه سازی چهره و خطوط آن ها طراحی شده است. مواد مختلفی برای کاشت گونه وجود دارد. از جمله این مواد سیلیکون جامد است که متداول ترین ماده برای پروتز گونه به شمار می آید. ماده دیگری که استفاده می شود، مدپور یا پلی اتیلن متخلخل با چگالی بالا است. ماده دیگری که برای این عمل زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، پلی تترا فلورواتیلن است که با نام تجاری Gore-Tex به بازار عرضه می شود.

تفاوتی که در کاشت سیلیکون با مدپور و Gore-Tex وجود دارد، این است که در صورت نیاز به برداشتن پروتز و یا در صورت تجدید نظر در جراحی، تعویض ایمپلنت های سیلیکونی راحت تر از دو گزینه دیگر انجام می شود. زیرا مدپور و Gore-Tex، خیلی سریع تر با استخوان و بافت های زیرین گونه ها ادغام می شوند و برداشتن آن ها مشکل است. از سوی دیگر مزیت کاشت گونه با مدپور و Gore-Tex، طبیعی بودن آن ها نسبت به سیلیکون است.

شکل پروتز گونه می تواند به صورت مالار، ساب مالار یا ترکیبی از این دو نوع باشد. کاشت گونه به صورت مالار معمولا رایج تر است. در این روش، مواد پروتز گونه به طور مستقیم بر روی استخوان گونه قرار می گیرند و یک برآمدگی بر روی گونه ها ایجاد می شود که در این صورت، کانتور گونه مشخص تر است.

ولی کاشت ساب مالار برای برجسته کردن استخوان گونه نیست، بلکه باعث افزایش حجم میانی صورت می شود. این روش کاشت پروتز برای افرادی که گونه آن ها حالت طبیعی دارد ولی حجم میانی صورت آن ها خالی است، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در روش ترکیبی از ایمپلنت های بزرگ تری استفاده می شود که گونه و زیرگونه افراد را در بر می گیرد.

جراحی پروتز گونه از روش هایی است که معمولا گونه طبیعی برای افراد ایجاد می کند و نتیجه آن به صورت دائمی است. بنابراین از جمله مهم ترین مزایای این روش نسبت به برجسته سازی گونه با فیلرها و چربی می توان به ماندگاری بالای آن اشاره کرد.

پروسه جراحی گونه

برای انجام این جراحی ابتدا افراد به صورت عمومی بیهوش می شوند، سپس با توجه به نوع پروتزی که می خواهد انجام شود، برش های لازم ایجاد می گردد. جراح، برش ها را یا در داخل دهان ایجاد می کند که جای برش ها روی صورت باقی نماند یا در زیر پلک پایین چشم، که نوع اولی رایج تر است. پس از این مراحل، ایمپلنت های انتخاب شده از طریق برش های ایجاد شده توسط جراح در زیر پوست قرار می گیرند و با استفاده از دستگاه های مربوطه، ثابت می شوند. در مرحله آخر، برش ها با استفاده از بخیه یا چسب بسته می شوند.

پروتز گونه

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی پروتز گونه محسوب می شوند؟

انجام جراحی های زیبایی از جمله پروتز گونه، تصمیمات شخصی هستند که فرد برای زیبایی خود می گیرد. اگر گونه های شما به صورت مادرزادی صاف هستند، یا به دلیل افزایش سن، دچار افتادگی و گودی گونه شده اید، می توانید با استفاده از پروتز گونه، صورت خود را برجسته نمایید و از یک زیبایی طبیعی و دائمی برخوردار شوید. برای گرفتن نتیجه مطلوب در برجسته سازی گونه باید:

تعادل وزنی داشته باشید و چاقی و لاغری شما کوتاه مدت نباشد.

سلامت جسمی و پایداری در وضعیت وزنی داشته باشید.

اگر سیگاری هستید، یا آن را ترک کنید یا چند هفته قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید تا بهترین نتیجه را از پروتز گونه دریافت کنید.

افرادی که دارای پوستی سالم هستند. افرادی با پوست نازک نمی توانند نتیجه طبیعی از این عمل جراحی داشته باشند.

هزینه جراحی کاشت گونه

حجم و فرم دهی گونه با جراحی پروتز، نوعی عمل زیبایی است و هزینه اعمال زیبایی برای افراد مختلف، بسته به شرایطشان متقاوت است. برخی از مولفه های موثر در هزینه جراحی کاشت گونه به شرح زیر است:

  • روش انجام پروتز گونه
  • موادی که برای کاشت گونه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • میزان تغییراتی که باید بر روی گونه ها اعمال شود.
  • میزان افتادگی گونه ها
  • شرایط پوستی افراد
  • و …

بنابراین برای اینکه از هزینه دقیق کاشت یا پروتز گونه برای خود مطمئن شوید، بهترین راه این است که نزد جراح مورد نظرتان مراجعه کنید تا با معاینه و بررسی وضعیت گونه شما، هزینه نهایی را برایتان مشخص سازد.

کلام پایانی

برای انجام جراحی پروتز گونه، اولین فاکتور مهم، انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای مهارت در این زمینه است. زیرا مهارت جراح در انجام این عمل زیبایی در نتیجه نهایی آن بسیار تاثیر دارد. جراح با تجربه می تواند با معاینه پوست شما، بهترین نوع ماده را متناسب با شرایط پوستی که دارید، انتخاب نماید تا بهترین نتیجه از این جراحی حاصل شود. پروتز گونه یکی از بهترین روش های زیبایی صورت است که باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود و جزو جراحی های زیبایی متداول است.

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *