دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی صورت / ورم بعد از عمل لیفت صورت

0 / 5. 0

۵ دقیقه
ورم بعد از لیفت صورت

ورم بعد از عمل لیفت صورت

آنچه می خوانید...

افزایش سن باعث افتادگی پوست و کاهش حجم در صورت می شود. اگر از امتحان کردن محلول ‌های آرایشی مانند کرم ‌ها و سرم‌ های بدون نسخه خسته شده ‌اید، جراحی پلاستیک می ‌تواند نتایج چشمگیرتر و قابل ‌توجهی به شما بدهد.

قبل از انجام لیفت صورت، مهم است که از عوارض جانبی رایجی که با این روش به وجود می آید، آگاهی داشته باشید. بیماران پس از جراحی معمولاً درد، کبودی و تورم را تجربه می ‌کنند. علائمی که در طول زمان با سرعت‌ های مختلف فروکش می ‌کنند. فراتر از عوارض جانبی رایج، برخی از بیماران ممکن است ناراحتی گوش یا عفونت صورت را تجربه کنند. به خاطر داشته باشید که درمان هر فردی متفاوت است، اما روند بهبودی یک شبه نخواهد بود.

تورم صورت

تورم صورت بیشترین زمان را برای ناپدید شدن کامل خواهد داشت. لیفت صورت عروق لنفاوی شما را مختل می کند و باعث می شود بافت آسیب دیده مایع بیشتری را در خود نگه دارد. قرمزی و گرما در نواحی آسیب دیده ناشی از افزایش جریان خون و حرکت مایع به ناحیه التهاب است. هنگامی که رگ ها دوباره به هم متصل می شوند و شروع به کار می کنند، تخلیه لنفاوی مناسب باز می گردد و تورم از بین می رود.

تورم بعد لیفت

قبل از عمل، با جراح خود در مورد تورم احتمالی صحبت کنید. برای برخی از جراحی ها، تورم می تواند نشان دهنده بهبود یا عفونت باشد. دستورالعمل ‌های زیر به تورم طبیعی پس از عمل مربوط می‌شود، اگر شما یا یکی از عزیزانتان توده یا درد غیرطبیعی را تجربه می‌کنید، فوراً با جراح خود مشورت کنید.

جدول زمانی بهبودی تورم پس از لیفت صورت

تورم بعد از لیفت صورت برای همه متفاوت است، اما معمولا:

بیشتر تورم شما، تا ۶۰ درصد، در چند هفته اول پس از جراحی ناپدید می‌شود، اما پس از آن، انتظار برای فروکش باقی ‌مانده آغاز می ‌شود.

بعد از سه ماه ۸۰ درصد ورم از بین می رود.

پس از شش ماه، ۹۰ درصد ورم از بین خواهد رفت.

۱۰ درصد آخر ممکن است تقریباً یک سال طول بکشد تا کاملاً ناپدید شوند.

پس از سه ماه، تورم معمولاً قابل توجه نخواهد بود و به طور کلی، اکثر افراد احساس می کنند در این زمان بهترین ظاهر خود را دارند. با این حال، بیمار می ‌تواند بگوید که تورم در طول سه ماه به طور کامل بهبود نمی‌ یابد، زیرا بافت‌ های صورت همچنان سفت خواهند بود. به طور کلی، اگر ناحیه مرکزی صورت یا گونه در طول لیفت صورت دستکاری شود، تورم طولانی خواهد شد.

تورم بعد از لیفت صورت طبیعی و قابل انتظار است. هرکسی به طور متفاوتی بهبود می‌یابد، اما برخی مایعات را برای مدت طولانی ‌تری حفظ می‌ کنند. اکثر آنها می توانند دو هفته بعد از عمل به سر کار بازگردند. به طور متوسط، بیماران می توانند بعد از ۱۴ روز با آرایش ظاهر شوند.

اگر مایع از محل برش نشت می کند، به جراح خود مراجعه کنید. اگر مقدار کمی مایع باشد، بدن در نهایت آن را دوباره جذب می کند. اگر مقدار آن بیشتر باشد، ممکن است نیاز به تخلیه و فشرده سازی باشد. تخلیه مایع برای جلوگیری از عفونت احتمالی مهم است، بنابراین پوست می تواند به درستی سفت شود تا کانتور لیفت صورت صاف شود.

تورم بعد از جراحی لیفت صورت

تورم و التهاب در طول ریکاوری لیفت صورت طبیعی است. بسته به وسعت عمل لیفت صورت و محل انجام آن، ممکن است تورم در اطراف دهان، چانه یا خط فک ایجاد شود. اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که اکثریت تورم آنها پس از ۳ تا ۴ هفته از بین برود. یک جراح پلاستیک صورت می تواند راه های مختلفی را برای کاهش تورم توضیح دهد تا بتوانید پس از جراحی لیفت صورت از بهبودی نرم تری لذت ببرید.

۱. دستورالعمل های بعد از عمل را به دقت رعایت کنید

دستورالعمل های بعد از عمل برای اطمینان از بهبودی مناسب بیماران پس از جراحی طراحی شده است. نادیده گرفتن این دستورالعمل ها می تواند علاوه بر افزایش تورم و ناراحتی، باعث شکست های بزرگ شود.

۲. سر خود را بالا نگه دارید

بیماران هنگام استراحت باید سر خود را بالا بیاورند تا هرگونه فشار غیر ضروری و خون اضافی از ناحیه خارج شود. جراحان پلاستیک توصیه می ‌کنند با چند بالش زیر سر خود یا در یک تکیه ‌گاه راحت بخوابید.

۳. از کمپرس سرد استفاده کنید

مردم اغلب از کمپرس سرد برای التیام آسیب های بافت نرم استفاده می کنند. این عمل می تواند به بیمارانی که تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار می گیرند نیز کمک کند. احساس خنکی، رگ های خونی را منقبض می کند و باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید. به یاد داشته باشید که هر چند وقت یکبار به پوست خود استراحت دهید و از یخ مستقیم روی پوست در حال بهبودی استفاده نکنید.

۴. از منابع گرما اجتناب کنید

در حالی که سرما می تواند تورم را سرکوب کند، گرما می تواند آن را برجسته تر کند. به همین دلیل است که جراح پلاستیک صورت ما توصیه می کند در طول ریکاوری لیفت صورت از منابع گرما دوری کنید. از گذراندن وقت در خارج از منزل، استفاده از لامپ های حرارتی و گرفتن دوش آب گرم در دوران نقاهت خودداری کنید. در کنار کولر گازی بمانید و سعی کنید خود را بیش از حد گرم نکنید.

۵. هیدراته بمانید و درست غذا بخورید

هیدراتاسیون بخش مهمی از سالم ماندن در حین بهبودی پس از جراحی لیفت صورت است. حفظ هیدراتاسیون و تغذیه مناسب به بدن شما اجازه می دهد تا بهبود یابد و تورم را کاهش دهد. همچنین اجتناب از مصرف نمک بیش از حد ایده هوشمندانه ای است زیرا این امر می تواند التهاب را افزایش دهد.

دکتر محمدضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *