جهت لیفت صورت

قیمت لیفت صورت در سال ۱۴۰۲

لیفت صورت یک گزینه‌ی عالی برای  افراد میانسال می‌باشد که قصد جوانسازی چهره‌ی خود را دارند. طی جراحی لیفت صورت چین و چروک و افتادگی‌های پوستی کاهش می‌یابد و هم چنین خطوط عمیق در نواحی مختلف صورت برطرف می شوند.

هزینه لیفت صورت به چه عواملی بستگی داره؟

یکی از سوالات جهت لیفت صورت، هزینه‌های نهایی این جراحی زیبایی می‌باشد. در ادامه به برخی از عوامل تاثیرگذار در هزینه‌های لیفت صورت می‌پردازیم.

لیفت-صورت

انتخاب روش جراحی

جراحی لیفت صورت انواع مختلفی دارد و با توجه به روش جراحی که برای هر بیمار در نظر گرفته می‌شود هزینه‌های جراحی نیز تغییر خواهد کرد، برخی از انواع جراحی‌های لیفت صورت عبارتند از:

 • لیفت کامل صورت: برش‌هایی در خط مو و اطراف گوش ایجاد می‌شود و برای افرادی که دچار خطوط عمیق و چین و چروک‌های فراوان در قسمت‌های مختلف صورت هستند مناسب می‌باشد.
 • مینی لیفت صورت: نسب به لیفت کامل صورت یک جراحی کم تهاجمی‌تر می‌باشد و برای افرادی که چین و چروک‌های کمی دارند مناسب می‌باشد.
 • لیفت پایین صورت: این جراحی که با نام لیفت جول نیز شناخته می‌شود بر روی نیمه‌ی پایینی صورت تمرکز دارد و برای افرادی که دارای افتادگی‌ در قسمت فک و خطوط ماریونت (خطوط عمیق پوستی در قسمت دهان تا بینی که به خط لبخند نیز معروف می‌باشد) مناسب می‌باشد.

هزینه‌ی جراح

هزینه‌هایی که پزشک برای جراحی لیفت صورت در نظر می‌گیرد، بخش عمده‌ای از هزینه‌ی جراحی لیفت صورت را شامل می‌شود. هر پزشکی با توجه به تخصص و تجربه‌ی کاری خود ممکن است قیمت متفاوتی را به شما ارائه دهد. پیشنهاد می‌شود جراحی را انتخاب نمائید که از تجربه‌ی کافی در انواع جراحی‌های لیفت صورت برخوردار باشد تا نتایج جراحی با موفقیت به پایان برسد در عین حال از انتخاب جراحانی که مبالغ بسیار زیاد و غیرمعقول را برای جراحی در نظر می‌گیرند خودداری نمائید، قیمت بالاتر همیشه به معنای ارائه‌ی خدمات بهتر نمی‌باشد.

هزینه‌ی بیهوشی

جراحی لیفت صورت در اغلب موارد با بیهوشی عمومی انجام می‌شود اما در برخی موارد ممکن است با بی‌حسی موضعی نیز انجام شود، هزینه‌های بیهوشی عمومی همیشه بیشتر از بی‌حسی موضعی می‌باشد.

هزینه‌ی بیمارستان

هزینه‌هایی که برای بیمارستان باید بپردازید با توجه به فاکتورهای مختلفی متفاوت خواهد بود، برخی از این فاکتورها عبارتند از:

 • منطقه‌ای که بیمارستان در آن واقع شده است
 • دولتی و یا خصوصی بودن بیمارستان
 • تسهیلات رفاهی بیمارستان
 • تجهیزات اتاق عمل
 • کادر پرستاری
 • اعضاء تیم جراحی
 • مدت زمان اقامت در بیمارستان
 • خدمات جانبی که پیش و پس از جراحی لیفت صورت ارائه می‌شود

جراحی لیفت صورت یک جراحی سرپایی می‌باشد که احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و چند ساعت پس از اتمام جراحی، بیمار می‌تواند به منزل بازگردد، بنابراین جراحی در یک کلینیک جراحی مجهز نیز قابل انجام می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید هزینه‌های جراحی را کاهش دهید می‌توانید از پزشک خود درخواست نمائید که یک مرکز جراحی با قیمت مناسب را به شما پیشنهاد دهد.

سایر جراحی‌های که همزمان با لیفت صورت انجام می‌شود

جراحی‌های زیبایی دیگری مانند لیفت ابرو، تزریق چربی، پروتز چانه و سایر جراحی‌های زیبایی صورت همزمان با لیفت صورت قابل انجام می‌باشد، در صورتی که این جراحی‌ها را با یکدیگر ادغام نمائید هزینه‌های جراحی نسبت به زمانی که این جراحی‌ها را جداگانه انجام دهید بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد دارید در آینده جراحی‌های زیبایی دیگری را داشته باشید آنها را همزمان با جراحی لیفت صورت انجام دهید.

خدمات بیمه

جراحی لیفت صورت جزء جراحی‌های زیبایی دسته بندی می‌شود و این نوع از جراحی‌ها تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی و دولتی نمی‌باشند اما در صورتی که بیمه‌ی تکمیلی دارید می توانید جهت اطلاع از اینکه چند درصد از هزینه‌های جراحی توسط بیمه‌ی تکمیلی پرداخت می‌شود با نمایندگی بیمه‌ی خود تماس بگیرید. برخی از بیمه‌های تکمیلی تمام هزینه‌های بیمارستان و جراحی را تقبل می‌نمایند در این صورت می‌توانید با خیالی آسوده جهت جراحی اقدام نمائید.

هزینه‌های مراقبت پس از جراحی

پس از جراحی تا چند روز لازم است یک همراه و یا پرستار از شما مراقبت نماید و بر نحوه‌ی مصرف داروها و تعذیه‌ی شما نظارت داشته باشد و در انجام کارهای روزمره به شما کمک نماید، در صورتی که دوست و یا آشنایی برای مراقبت ندارید باید هزینه‌های پرستار را نیز جزء هزینه‌های پس از جراحی در نظر بگیرید.

هزینه‌ی دارو و خدمات پس از جراحی

در دوران نقاهت پس از جراحی لازم است چند بار برای ویزیت به مطب جراح مراجعه نمائید و همچنین تا چند هفته داروها و پمادهایی را مصرف نمائید، در محاسبه‌ی هزینه‌های پس از جراحی لیفت صورت باید به این موارد نیز توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط