قبل و بعد لیفت وسط صورت

لیفت میانی صورت

آنچه می خوانید...

گرانش و روند پیری می تواند باعث شود که ناحیه میانی صورت افتاده و از حجم موجود در صورت کاسته شود. پایین آمدن بافت میانی صورت به سمت پایین باعث تشدید چین و چروک در قسمت پایین صورت می شود. لیفت میانی صورت یک روش جراحی است که برای جوانسازی گونه ها و خط فک طراحی شده است و اغلب با فیلر های پوستی ترکیب می شود تا ظاهری جوان برای زیباجو ایجاد کند. لیفت میانی صورت برای افرادی که آمادگی لیفت کامل صورت را ندارند، اما همچنان خواهان بهبود ظاهری طبیعی و زیبا هستند، ایده آل است. برای جوانسازی جامع تر و بهتر، برخی از افراد ممکن است لیفت میانی صورت را با لیفت پلک یا روش دیگری انتخاب و ترکیب کنند.

اهداف لیفت میانی صورت

اگر هدف شما جوانسازی صورت خود بدون تحمل سختی های یک لیفت کامل صورت است، لیفت میانی صورت ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. با انجام این روش می توانید گونه های خود را لیفت کنید. ظاهر بهتر را به وسط صورت برگردانید. عمق چین و چروک هایی را که از گوشه های دهان تا بالای بینی کشیده شده اند، کاهش دهید. خط فک را به طور متوسط سفت کنید.

لیفت میانی صورت

لیفت میانی صورت چیست؟

لیفت میانی صورت گاهی اوقات لیفت گونه نامیده می شود. این روش جراحی به سفت شدن گونه های افتاده کمک می کند و می تواند خطوط خنده را صاف کند، اما به گونه ای که لیفت کامل صورت انجام می دهد، ناحیه چانه یا پیشانی را هدف قرار نمی دهد.

برای انجام لیفت صورت، جراح دو برش کوچک روی خط مو ایجاد می کند، سپس ماهیچه ها را سفت می کند و لایه های چربی زیر پوست را دستکاری می کند. لیفت میانی صورت می ‌تواند گزینه ‌ای عالی برای افرادی باشد که می‌ خواهند ظاهری جوان ‌تر، گونه‌ های برجسته ‌تر و چشم‌ های درشت ‌تر داشته باشند و نمی‌ خواهند روی خط فک و پیشانی‌ شان کار شود. اکثر مردم از نتایج لیفت میانی صورت بسیار راضی هستند.

هزینه لیفت میانی صورت چقدر است؟

قیمت لیفت میانی صورت بسته به عوامل زیادی مانند جراح، امکانات و هزینه های قبل یا بعد از عمل متفاوت خواهد بود. از آنجا که این یک عمل زیبایی انتخابی است، بیمه آن را پوشش نمی دهد. فراموش نکنید در بیشتر موارد، به مدت 2 هفته نمی توانید به سر کار بازگردید.

لیفت میانی صورت چگونه کار می کند؟

با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن توانایی طبیعی خود برای بازگشت به جای خود می کند. این می تواند باعث شل شدن پوست و افتادگی شود و همانطور که پوست پیر می شود، ساختارهای زیر آن مانند ماهیچه ها، رباط ها، چربی و حتی استخوان ها نیز دچار پیری می شود. لیفت میانی صورت به سفت کردن ماهیچه های پشت پوست می پردازد، بنابراین پوست کشیده تر به نظر می رسد. همچنین جراح میزان چربی را تغییر می دهد تا ناحیه زیر چشم کمتر گود به نظر برسد.

روش جراحی لیفت میانی صورت

در طول لیفت صورت، جراح شما عضلات را دستکاری می کند و چربی زیر پوست را بالا می برد تا:

  • به صاف کردن چین و چروک ها کمک می کند
  • پوست اضافی را که ممکن است آویزان شده باشد بردارد
  • پوست صورت را لیفت و سفت می کند
  • ناحیه اطراف چشم را حجیم می کند
ناحیه لیفت میانی صورت

مناطق مورد نظر برای لیفت میانی صورت

لیفت میانی صورت ناحیه بین قسمت بالایی دهان تا گوشه چشم را هدف قرار می دهد. قابل توجه ترین تفاوت در ناحیه گونه خواهد بود، جایی که پوست سفت تر به نظر می رسد.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

اکثر جراحی های زیبایی حداقل دارای خطراتی هستند، از جمله لیفت صورت.

خطرات و عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

  • کبودی
  • تورم طولانی مدت
  • خطرات بیهوشی
  • عفونت
  • درد
  • جای زخم

اگر درد شما بدتر شد یا تورم شما پس از لیفت صورت کاهش نیافته است، با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از عمل لیفت میانی صورت چه انتظاری باید داشت؟

بهبودی کامل از اواسط لیفت میانی صورت ممکن است چندین ماه طول بکشد، اما اکثر افراد در عرض 2 تا 3 ماه نتایج کامل را خواهند دید.

تا 3 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌ های فیزیکی شدید یا ورزش خودداری کنید. ممکن است جراح به شما توصیه کند که کمی به پشت بخوابید.

احتمالاً باید حدود یک هفته پس از جراحی برای برداشتن بخیه ها نزد جراح خود بازگردید، مگر اینکه جراح شما از بخیه هایی استفاده کند که خود به خود جذب می شوند.

در مورد ریکاوری شما

بیماران با پانسمان های سبک صورت مرخص می شوند. بالا بردن سر در چند روز اول پس از جراحی برای به حداقل رساندن هرگونه کبودی یا تورم توصیه می شود. کبودی خفیف تا متوسط در نواحی گونه و پلک شایع است و معمولاً طی 5 تا 7 روز برطرف می شود. بیماران ما به طور شگفت انگیزی به دلیل تزریق بی حس کننده موضعی، هیچ ناراحتی ندارند. بخیه های کوچک و دقیق قرار داده شده در عرض 5 تا 7 روز برداشته می شوند. اکثر بیماران به ما می گویند که پس از عمل جراحی خود احساس بهتری نسبت به نتایج مورد انتظار دارند و می توانند در عرض هفت روز به کار و فعالیت های اجتماعی بازگردند. ورزش سبک را می توان بعد از دو هفته از سر گرفت. البته توجه داشته باشید که واکنش بدن افراد و میزان بهبودی در افراد مختلف متفاوت است

دکتر محمدضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *