دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی بینی / راهنمای کامل جراحی بینی فانتزی

0 / 5. 0

۶ دقیقه
فانتزی

راهنمای کامل جراحی بینی فانتزی

آنچه می خوانید...

جراحی بینی فانتزی طرفداران زیادی در بین خانم ها دارد که علت اصلی آن ظرافت و کوچکی این بینی ها می باشد. البته انجام این روش جراحی برای همه افراد مناسب نبوده و تنها افرادی می توانند از این روش جراحی استفاده کنند که بینی های استخوانی و دارای ساختار مشخص داشته باشند.

جراحی بینی فانتزی از جمله روش های جراحی بینی می باشد که طرفداران بسیاری در بین خانم ها و به ویژه خانم های جوان دارد. به طور کلی روش های جراحی بینی به این دلیل انجام می شود که نواقص موجود در بینی رفع شده و تناسب بین بینی و اجزای صورت فرد وجود داشته باشد. اما گاهی برخی افراد و به ویژه خانم ها علاقه مند هستند تا بینی آن ها دارای طرح خاص و به اصطلاح شیک باشد. به این گونه بینی ها بینی های فانتزی و یا عروسکی گفته می شود. در جراحی این نوع بینی سعی بر این است که علاوه بر رفع نواقص موجود در بینی زاویه ی نوک بینی و یا ظرافت  لبه های بینی هم تا حد ممکن رعایت شود. اگر جزء افرادی هستید که تمایل به انجام این روش زیبایی دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد این روش جراحی بینی با جزئیات بیشتری صحبت کنیم. به همین منظور موارد زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویژگی های بینی فانتزی

مهم ترین ویژگی بینی های فانتزی و یا عروسکی در زاویه نوک بینی و لبه های بینی می باشد. نوک بینی در بینی های فانتزی دارای زاویه ۱۰۵ درجه می باشد. لبه های بینی در این نوع بینی ها بسیار ظریف می باشد. سوراخ های بینی در این نوع بینی ها بسیار کوچک می باشد، این در حالی است که در بینی های طبیعی سوراخ های بینی در حد طبیعی و استاندارد خود می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های بینی های فانتزی قوس تیغه بینی است، این قوس در بینی های فانتزی بیشتر بوده به طوری که کاملا محسوس می باشد. وجود همین ویژگی های مشترک در بینی های فانتزی سبب شده تا این بینی ها اغلب در افراد مختلف شبیه یکدیگر باشند.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

 • در مرحله اول پزشک می بایست بینی شما را مورد بررسی قرار دهد برای همین منظور از جهات مختلف از بینی شما عکس گرفته تا به خوبی بتواند نقایص موجود در آن را تشخیص و راهکارهای مناسب برای رفع نواقص را تعیین و سپس اقدام به تبدیل بینی به بینی فانتزی کند.
 • در مرحله بعد معمولا پزشک با فرد در مورد میزان تغییراتی که قرار است بر روی بینی انجام شود صحبت می کند. اینکه بینی تمام ویژگی های بینی فانتزی را داشته باشد و یا به صورت نیمه فانتزی باشد، به انتخاب فرد بستگی دارد.
 • برای جراحی بینی فانتزی فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.
 • برای انجام این روش جراحی پزشکان از روش جراحی بینی باز استفاده می کنند. به دلیل اینکه در این روش جراحی تغییرات بسیار زیادی در قسمت نوک بینی صورت می گیرد، معمولا جراحان از روش بینی  باز برای جراحی استفاده می کنند. در این نوع بینی ها، نوک بینی می بایست درازتر و سربالاتر از بینی های طبیعی باشد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای بینی فانتزی هستند؟

 • با توجه به اینکه در این روش جراحی قرار است تا در ساختار بینی تغییرات محسوسی اعمال شود، بنابراین بینی هایی که دارای ساختار غضروفی و استخوان بندی مشخص هستند، گزینه مناسبی برای این روش جراحی می باشند.
 • با توجه موارد گفته شده این روش جراحی مناسب بینی های گوشتی نیست، علت اصلی این موضوع این است که بینی های گوشتی دارای ساختار مشخصی نیستند و بنابراین نمی توان در آن ها تغییرات زیادی ایجاد کرد. علاوه بر این بینی های گوشتی دارای لبه های ضخیم بوده که این موضوع سبب می شود تا اعمال تغییراتی چون بالا بردن نوک بینی و با کوچک کردن سوراخ های بینی سبب ایجاد فرم غیرطبیعی در این بینی ها شود برای همین منظور پزشکان توصیه می کنند که افرادی که دارای بینی گوشتی هستند تا حد امکان عمل بینی فانتزی را انجام ندهند.
 • یکی از نکات بسیار مهمی که در انجام این روش جراحی بسیار مهم و مورد توجه می باشد، پوست افراد است، پزشک با بررسی پوست فرد تعیین خواهد که چه نوع عمل بینی فانتزی برای فرد مناسب تر است.
 • نکته آخر در مورد انجام این روش جراحی تناسب نوع بینی با باقی اجزای صورت می باشد. معمولا بینی های فانتزی مناسب افرادی هستند که اجزای صورت آن ها کوچک و یا ظریف می باشد. بنابراین اگر اجزای صورت شما ظریف نیست بهتر است از انجام این روش جراحی خودداری کنید.

معایب بینی های فانتزی

به هر حال هر روش جراحی در کنار مزیت هایی که دارد، دارای معایبی هم است که باید به آن توجه کرد و با علم به وجود این عوارض اقدام به استفاده از این روش کرد. برای همین منظور در ادامه معایب استفاده از این روش جراحی را خواهیم گفت

 • بینی های فانتزی به دلیل ویژگی هایی که دارند مناسب همه چهره های نیستند و در صورتی که تناسبی بین این بینی ها و اجزای صورت وجود نداشته باشد، سبب ایجاد ظاهری غیر طبیعی و به اصطلاح مصنوعی در فرد خواهد شد.
 • گفته می شود که داشتن بینی فانتزی مشابه پوشیدن کفش پاشنه بلند است. زمانی شما کفش پاشنه بلند می پوشید، قطعا حس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری  دارید. اما نکته مهم این است که زمانی پوشیدن کفش پاشنه بلند جذابیت دارد که گاهی اوقات از آن استفاده کنید. در صورتی که همواره از آن استفاده کنید، ممکن است جذابیتی برای خود شما و یا اطرافیان نداشته باشد، با توجه به این موضوع داشتن این نوع بینی هم ممکن است بعدها جذابیت خود را از دست بدهد.
 • در جراحی این نوع بینی ها برخلاف بینی های طبیعی معمولا مشکل تنفسی افراد به درستی برطرف نمی شود. این موضوع می تواند تا حدی آزار دهنده باشد.

خلاصه نکات مقاله

جراحی بینی فانتزی طرفداران زیادی در بین خانم ها دارد که علت اصلی آن ظرافت و کوچکی این بینی ها می باشد. البته انجام این روش جراحی برای همه افراد مناسب نبوده و تنها افرادی می توانند از این روش جراحی استفاده کنند که بینی های استخوانی و دارای ساختار مشخص داشته باشند.

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *