دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی صورت / زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟

0 / 5. 0

۷ دقیقه
زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

زاویه سازی صورت یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش هایی است که بیشتر مردم دنیا برای زیبایی به سراغ انجام آن می روند. در این روش می توان فرم گونه، چانه، چشم و ابروها را به راحتی تغییر داد و به زیبایی بیشتر چهره کمک کرد. افرادی که تمایل به زیبایی بیشتر دارند، روش زاویه سازی یا مادلینگ صورت برای آن ها مناسب است.

مادلینگ صورت چیست؟

مادلینگ یا زاویه سازی صورت یک تکنیک جدید برای جذابیت بیشتر چهره به شمار می رود. می دانیم که امروزه روش های جراحی زیبایی بسیار متداول شده اند و اشخاص زیادی را به سمت خود جذب می کنند. در این میان مادلینگ صورت بین خانم ها و آقایان محبوبیت زیادی را به خود اختصاص داده است که با استفاده از روش های مختلف، اقدام به زاویه سازی و فرم دهی صورت می کند.

اقدام به زاویه سازی صورت موجب جوانسازی، زیبایی و نیز برطرف کردن ایرادات چهره کمک می کند. در اصل زیبا شدن در سطح جهانی، مورد توجه انسان ها قرار گرفته است. زیرا زیبا بودن نه تنها اعتماد به نفس را در انسان افزایش می دهد بلکه منجر می شود تا شخص، اهمیت بیشتری برای خود قائل شود. در کنار انواع روش های جراحی زیبایی، مادلینگ صورت شاید ساده ترین و بهترین روش به شمار رود.

زمانی که قسمت های مختلف صورت فرم دهی می شوند، ایرادات چهره از بین رفته و صورت جذاب تر دیده می شود. داشتن خط چانه که یکی از معیارهای زیبایی در خانم ها و آقایان به شمار می رود که با این روش به راحتی ایجاد می گردد. هر شخصی برای آنکه بتواند زیبایی بیشتری بر روی چهره خود ایجاد کند به سراغ روش های مناسب می رود.

یکی از این روش ها تزریق ژل است که می تواند علاوه بر زاویه سازی صورت، به برطرف کردن چین و چروک و افتادگی پوست نیز کمک کند. در نهایت چهره تغییر چشمگیری نموده و زیبایی آن بیشتر می شود.

انواع مختلف فرم صورت

زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟

در حالت کلی با کوچک کردن و باریک کردن چانه و نیز برجسته کردن گونه ها می توان زیبایی چهره را به میزان قابل توجهی تغییر داد. برای این کار باید بدانید چه روش هایی برای زاویه سازی صورت مناسب هستند. از جمله روش هایی که می توانید با استفاده از آن ها اقدام به زاویه سازی صورت نمایید را در ادامه به صورت کامل شرح می دهیم.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

تزریق ژل یکی از ساده ترین روش هایی است که نیازی به بیهوشی نداشته و بدون جراحی می تواند به زیبایی چهره کمک کند. برای این کار از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود و لازم است تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد. ژل ها معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال بر روی چهره باقی می مانند و به تغییر چهره کمک می کنند. 

این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از افراد به ژل های تزریقی، آلرژی داشته باشند. از این رو بهتر است این روش زیر نظر پزشکان متخصص انجام شود تا در صورت بروز هرگونه آسیب، پزشک اقدامات لازم را در نظر بگیرد. بیماران بعد از تزریق ژل معمولا به مدت ۲ روز بر روی چهره خود کبودی و تورم مشاهده خواهند نمود که موقتی است. 

توجه کنید که در صورت استفاده از ژل ها و مواد غیر استاندارد، ممکن است سلامت شما به خطر بیفتد. پس به هیچ عنوان در مراکز غیر معتبر اقدام به تزریق ژل یا مواد دیگر نکنید تا از بروز هرگونه آسیبی به چهره خود جلوگیری نمایید.

زاویه سازی صورت با استفاده از نخ

نخ های مخصوصی وجود دارد که به زاویه سازی چهره کمک می کند. در اصل با استفاده از نخ برای مادلینگ صورت، لیفت صورت نیز انجام می شود. می توانید به راحتی و با استفاده از نخ های مخصوص اقدام به لیفت چانه، چشم ها، ابروها و گونه نمایید. این نخ ها در زیر پوست پنهان می شوند و با گذشت زمان جذب بدن می گردند.

جذب شدن نخ ها جای نگرانی ندارد زیرا بافت آن ها متناسب با بافت بدن انسان است و مشکلی ایجاد نمی کند. معمولا افرادی که با استفاده از نخ، اقدام به زاویه سازی صورت خود می کنند، به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه نتیجه این آن را مشاهده خواهند کرد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با این روش به تعداد و نوع نخ های استفاده شده بر روی چهره بستگی دارد. 

زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش هایی است که می توان با استفاده از آن اقدام به زاویه سازی صورت نمود. معمولا روش تزریق چربی نسبت به تزریق ژل کمی دشوار تر است، اما نتیجه این روش درمانی نسبت به روش های دیگر بهتر خواهد بود. پزشک ابتدا باید چربی لازم را از قسمت های دیگر بدن خارج نموده و پس از آماده سازی برای تزریق، آن را برای زاویه سازی صورت مورد استفاده قرار می دهد. 

تزریق چربی معمولا از جمله روش های دائمی تر بوده و بیش از سه سال ماندگاری دارد. علاوه بر این ویژگی ها می توان چربی خارج شده از بدن را برای قسمت های دیگری از صورت و بدن نیز استفاده کرد. از آنجایی که چربی خارج شده از بدن خود فرد است، پس عوارض کمتری را نیز به دنبال خواهد داشت. 

مادلینگ صورت با جراحی

در نهایت باید به روش جراحی برای زیبایی و زاویه سازی صورت اشاره کنیم. این روش تغییرات زیادی را بر روی چهره ایجاد می کند و دائمی است. با وجود این که مزایای جراحی برای تغییر زاویه صورت زیاد است اما این روش نسبت به روش های دیگر از عوارض بیشتری نیز برخوردار است. به همین دلیل افراد محدودی به سراغ این روش جراحی می روند تا بتوانند اقدام به زاویه سازی صورت خود کنند.

جراحی زاویه سازی صورت چگونه انجام می شود؟

در این روش قسمت هایی از صورت که دچار ناهنجاری هستند، اصلاح می شود. به همین منظور بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد و عمل جراحی در اتاق عمل انجام می شود. بسته به نواحی که باید اصلاح و جراحی شوند، برش ها در مناطق مناسب ایجاد می گردد. سپس بافت های اضافی برداشته شده هر تغییری که نیاز است، اعمال می شود. در نهایت محل برش ها توسط بخیه بسته می شود.

گاهی جراحی زاویه سازی با قرار دادن پروتز یا ایمپلنت گونه و چانه انجام می شود. این اقدام به منظور حجم دهی و برجسته سازی چانه و گونه به نحوی به کار می رود که موجب ایجاد تناسب میان تمامی اجزای صورت شود.

زاویه سازی صورت با جراحی بهتر است یا روش های دیگر؟

در رابطه با این سوال، نمی توان به طور قطعی پاسخ داد. زیرا ابتدا باید از سوی پزشک معاینه و بررسی شرایط هر فرد، انجام شود تا بتواند بهترین روش را تشخیص دهد. ایرادات صورت هر فرد با دیگری متفاوت است. ممکن است برای یکی از مراجعین چندان نقص شدیدی نباشد و بتوان با یک روش غیر جراحی آن را برطرف نمود. برعکس آن هم فردی است که به قدری اعضای صورت نامتناسبی دارد که تنها روش برای او جراحی مادلینگ صورت است.

زاویه سازی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی مادلینگ چهره را می توان برای افرادی با شرایط زیر مناسب دانست:

  • افراد با گونه های لاغر و فرورفته
  • افراد با چانه های کوچک و دایره ای
  • افرادی که فک مربعی و پهن دارند.
  • افراد با گونه های چاق
  • افراد یا نقایص مادزادی
  • افرادی که خط فکشان بدون زاویه است.
  • افرادی که در حوادث مختلف دچار نقص ظاهری در چانه و گونه شده اند.

هزینه مادلینگ چهره

هزینه ای که بابت زاویه سازی چهره می بایست پرداخت شود، بسته به روشی که برای هر فرد به کار گرفته می شود، متفاوت است. همچنین میزان تغییراتی که برای صورت باید انجام گیرد نیز یکی از عوامل تاثیرگذار است.

زیرا در روش های تزریقی، هزینه به ازای هر یک سی سی تعیین می شود. هرچه تزریق بیشتری نیاز باشد، طبیعتا هزینه بیشتری نیز باید پرداخت شود.

هزینه های بیهوشی، دستمزد جراح، تکنیک های جراحی و تزریق و … همگی برای تعیین هزینه مادلینگ اهمیت دارند. از همین رو میزان دقیق آن تنها با معاینه از سوی پزشک، تعیین می شود.

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *