حاملگی بعد ابدو

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی مسئله چالش بر انگیزی برای بسیاری از بانوان است. آیا پروسه حاملگی، زایمان طبیعی و سزارین و شیردهی در نتایج ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارد؟ بانوان بسیاری برای یافتن جواب این سوال سردرگم هستند و نمی دانند که آیا ممکن است با حاملگی و زایمان، به طور کلی اثر ابدومینوپلاستی در آنها از بین برود؟ و در این صورت مناسبت ترین زمان برای انجام این عمل چه زمانی است؟

در ادامه این مقاله می خواهیم رابطه کلی حاملگی و ابدومینوپلاستی را شرح دهیم.

گفتنیست که عمل برای ترمیم و زیبایی پوست شکم انجام می شود. تغییرات وزنی و یا عوامل دیگر مانند زایمان ،باعث شل شدن پوست شکم می شوند. برای برطرف کردن این مشکل، جراحان از روش ابدومینوپلاستی استفاده می کنند. در این روش چربی ها برداشته، ماهیچه ها سفت شده و پوست کشیده می شود. بهتر است یادآور شویم که این عمل مطلقا ارتباطی به دستگاه جنسی زنانه ندارد و عملا در باردار شدن خللی ایجاد نمی کند.

حاملگی و عمل ابدو

زمان ایده آل برای عمل ابدو

همانطور که گفتیم، ابدو به دستگاه جنسی زنانه آسیبی نمی رساند و حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی کاملاً بی خطر است. با این حال می دانیم که در دوران حاملگی، پوست شکم کشیده و شل می شود. به همین دلیل توصیه می شود
اگر قصد بارداری دارید، حتما سعی کنید قبل از جراحی ابدو برای بارداری اقدام کنید. به دلیل هزینه های احتمالی و نیاز به یک جراحی مجدد پس از بارداری، این روش منطقی تر است. با این اوصاف، در مواردی که فاصله زیادی بین بارداری‌ ها است، استثنا هایی وجود دارد. برای مثال بارداری های ناخواسته از جمله این استثناها هستند.

در شرایطی که پس از مدت زمانی حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی داشتید، این نکته را در نظر بگیرید که به احتمال خیلی زیاد در ماه های حاملگی تاثیر ابدومینوپلاستی بر پوست شکمتان از بین برود. امکان شل شدگی دوباره پوست بسیار بالاست.
اما بهتر است نا امید نشوید زیرا که انجام بعضی کارها می تواند به ماندگاری اثر ابدوکمک کند. برای مثال انجام ورزش های مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی ، تغذیه مناسب بعد از عمل و تغییر عادت های اشتباه غذایی و روزمره مواردیست که برای حفظ نتیجه ایده آل می توانید انجام دهید.

در ادامه این موضوع، اگر بتوانید رژیم غذایی و عادت های درستی را حفظ کنید و آنها را در دوران حاملگی نیز حفظ کنید، احتمالا نتیجه عمل را کمتر تحت الشعاع قرار می دهد.

کاندیدهای ایده آل عمل ابدو

کاندیدهای عمل جراحی ابدومینوپلاستی کسانی هستند که باردار بوده اند یا در مدت زمان کوتاهی کاهش وزن شدیدی را تجربه کرده اند. برای اینکه بدانید آیا کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم هستید یا خیر، با یک جراح پلاستیک خبره مشورت کنید.

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

اگر قبلاً عمل جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده اید و به بارداری بعد از آن فکر می کنید، یا به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی فکر می کنید اما مطمئن نیستید که می خواهید در آینده بچه دار شوید یا خیر، در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید بدانید:

بارداری و ابدومینوپلاستی

برای مادر و کودک بی خطر است

یک زن باید بتواند از بارداری و زایمان ایمن و بدون خطر لذت ببرد حتی اگر قبلاً ابدومینوپلاستی انجام داده باشد. هنگامی که یک زن باردار است، پوست کشیده می شود تا رحم و جنین در حال رشد را در خود جای دهد. اگر پوست اضافی از شکم برداشته شده باشد، پوست باقی مانده همچنان با پیشرفت بارداری کشیده می شود.

در مورد سابقه جراحی ابدومینوپلاستی خود به پزشک متخصص مراجعه کنید

هنگامی که باردار هستید یا در تلاش برای باردار شدن هستید، به پزشک متخصص زنان و زایمان خود اطلاع دهید که قبلاً عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید.

از برش های ابدومینوپلاستی می توان برای سزارین استفاده کرد

اگر حاملگی شما پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی منجر به زایمان سزارین شود، ممکن است پزشک بتواند برشی در امتداد اسکار جراحی در پایین شکم ایجاد کند و از ایجاد زخم اضافی جلوگیری کند.

نتایج ابدومینوپلاستی ممکن است با بارداری جدید به خطر بیفتد یا خیر

به خاطر داشته باشید که حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی باعث ایجاد پوست اضافی و کشیدگی شکم می باشد. به این دلیل نتایج عمل بعد از حاملگی و زایمان از بین می رود. تغییرات هورمونی و افزایش سلول های چربی از عمده این دلایل هستند اما با ورزش و تغذیه مناسب بعد از زایمان می توان نتایج منفی حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی را تا حدی کاهش داد.

سزارین و ابدومینوپلاستی

سزارین بعد از عمل ابدومینوپلاستی

نگرانی اصلی مربوط به سزارین بعد از ابدومینوپلاستی در مورد بافت اسکار است. با این حال، مطمئن باشید که انجام سزارین بعد از عمل جراحی تفاوت چندانی با تکرار سزارین ندارد. متخصص زنان و زایمان می تواند اسکار ناشی از جراحی قبلی استفاده کند.

زخم های باقی مانده چه از سزارین قبلی یا عمل جراحی شکم برای جراحی بعدی قابل استفاده هستند. اما در هر صورت، همچنان باید به متخصص زنان خود اطلاع دهید که قبلاً عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست. یکی از نکات منفی این است که گاهی اوقات ممکن است متخصص زنان نتواند برش سزارین جدید شما را با مهارت جراح پلاستیک ببندد و این ممکن است بر ظاهر اسکار تأثیر بگذارد. گاهی اوقات، بیماران درخواست می‌ کنند که اصلاح مجدد شکم را همراه با سزارین انجام دهند. باید بدانید که این اقدام مناسب نیست زیرا بر سلامت فرد تاثیر می گذارد و بدن توانایی آن را ندارد.

بیشتر بخوانید : فواید ابدومینوپلاستی

بهترین زمان حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

ممکن است بانوان بخواهند با بارداری های برنامه ریزی شده تری در آینده به ابدومینوپلاستی فکر کنند. با این حال، جراحان پلاستیک مختلف نظرات متفاوتی در مورد این موضوع دارند. برخی بر این باورند که می توان حدود ۶ ماه پس از جراحی شکم برنامه ریزی کرد، در حالی که برخی دیگر معتقدند برای نتایج کوتاه مدت ارزش ریسک کردن را ندارد و باید حداقل ۶ سال صبر کرد.

در هر صورت، تصمیم نهایی باید با در نظر گرفتن شرایط زندگی فردی شما گرفته شود. در بیشتر حالات، بیمار باید تعیین کند که مدت زمان بین عمل جراحی شکم و بارداری چقدر باشد. بیمار همچنان باید بهبودی کامل و بدون عارضه داشته باشد. اگر برای شما نگرانی وجود دارد، هم با جراح پلاستیک و هم با متخصص زنان خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که بهترین گزینه برای شما چیست. حتی می توانید از مینی ابدومینوپلاستی استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط