دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی بدن / حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

0 / 5. 0

۵ دقیقه
حاملگی بعد ابدو

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود یک زن عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انتخاب کند. کاندیدای انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی معمولا کسانی هستند که کاهش وزن یا بارداری قبلی را پشت سر گذاشته اند و پوست شل زیادی در اطراف ناحیه شکم خود دارند. با این حال، احتمال بارداری پس از عمل جراحی شکم می تواند برای کسانی که این روش را در نظر دارند نگران کننده باشد. در این مقاله میخواهیم در رابطه با حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی توضیح دهیم.

ابدومینوپلاستی در یک نگاه

تامی تاک که به نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که عضلات شکم آسیب دیده یا کشیده شده را ترمیم می کند و پوست و بافت اضافی اطراف ماهیچه های شکم را از بین می برد. برخی از کاندیداهای انجام عمل لیپوساکشن نیز برای از بین بردن رسوبات چربی در این نواحی نیز انجام می شود.

کاندیدای ایده آل عمل جراحی ابدومینوپلاستی

وقتی هیچ رژیم غذایی و ورزشی نتواند افتادگی شکم را برطرف کند، جراحی پلاستیک به ذهن افراد خطور می کند. کاندیدهای عمل جراحی ابدومینوپلاستی کسانی هستند که باردار بوده اند یا در مدت زمان کوتاهی کاهش وزن شدیدی را تجربه کرده اند. برای اینکه بدانید آیا کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم هستید یا خیر، با یک جراح پلاستیک خبره مشورت کنید.

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

اگر قبلاً عمل جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده اید و به بارداری بعد از آن فکر می کنید، یا به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی فکر می کنید اما مطمئن نیستید که می خواهید در آینده بچه دار شوید یا خیر، در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید بدانید:

بارداری و ابدومینوپلاستی

برای مادر و کودک بی خطر است

یک زن باید بتواند از بارداری و زایمان ایمن و بدون خطر لذت ببرد حتی اگر قبلاً ابدومینوپلاستی انجام داده باشد. هنگامی که یک زن باردار است، پوست کشیده می شود تا رحم و جنین در حال رشد را در خود جای دهد. اگر پوست اضافی از شکم برداشته شده باشد، پوست باقی مانده همچنان با پیشرفت بارداری کشیده می شود.

در مورد سابقه جراحی ابدومینوپلاستی خود به پزشک متخصص مراجعه کنید

هنگامی که باردار هستید یا در تلاش برای باردار شدن هستید، به پزشک متخصص زنان و زایمان خود اطلاع دهید که قبلاً عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید.

از برش های ابدومینوپلاستی می توان برای سزارین استفاده کرد

اگر حاملگی شما پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی منجر به زایمان سزارین شود، ممکن است پزشک بتواند برشی در امتداد اسکار جراحی در پایین شکم ایجاد کند و از نیاز به جای زخم اضافی جلوگیری کند.

نتایج ابدومینوپلاستی ممکن است با بارداری جدید به خطر بیفتد یا خیر

مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر حاملگی دلیل پوست اضافی و کشیدگی شکم می باشد.

اگر بعد از ابدو نیاز به سزارین داشته باشم ؟

نگرانی اصلی مربوط به سزارین بعد از ابدومینوپلاستی در مورد بافت اسکار است. با این حال، مطمئن باشید که انجام سزارین بعد از عمل جراحی تفاوت چندانی با تکرار سزارین ندارد. متخصص زنان و زایمان می تواند اسکار ناشی از جراحی قبلی استفاده کند.

چه از یک سزارین قبلی یا یک عمل جراحی شکم. اما در هر صورت، همچنان باید به متخصص زنان خود اطلاع دهید که قبلاً عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست. یکی از نکات منفی این است که گاهی اوقات ممکن است متخصص زنان نتواند برش سزارین جدید شما را با مهارت جراح پلاستیک ببندد و این ممکن است بر ظاهر اسکار تأثیر بگذارد. گاهی اوقات، بیماران درخواست می‌ کنند که اصلاح مجدد شکم را همراه با سزارین انجام دهند، و پاسخ خیر است زیرا زمان مناسبی نیست.

بهترین زمان بارداری بعد از ابدومینوپلاستی !!

اگرچه باردار شدن بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی کاملاً بی خطر است، اما توصیه می شود اگر قصد بارداری دارید و قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای بارداری اقدام کنید. به دلیل هزینه های احتمالی و نیاز به یک جراحی مجدد پس از بارداری، این روش منطقی تر است. با این اوصاف، در مواردی که فاصله زیادی بین بارداری‌ ها وجود دارد، استثنا هایی وجود دارد، مانند داشتن اولین فرزند در اواخر. این مهم است که بیماران نسبت به بدن خود احساس رضایت و خوشحالی داشته باشند،

بیشتر بخوانید : فواید ابدومینوپلاستی

بنابراین قابل درک است که آنها ممکن است بخواهند حتی با بارداری های برنامه ریزی شده تری در آینده به ابدومینوپلاستی فکر کنند. با این حال، جراحان پلاستیک مختلف نظرات متفاوتی در مورد این موضوع دارند. برخی بر این باورند که می توان حدود ۶ ماه پس از جراحی شکم برنامه ریزی کرد، در حالی که برخی دیگر معتقدند برای نتایج کوتاه مدت ارزش ریسک کردن را ندارد و باید حداقل ۶ سال صبر کرد.

در هر صورت، تصمیم نهایی باید با در نظر گرفتن شرایط زندگی فردی شما گرفته شود. در بیشتر سناریوها، بیمار باید تعیین کند که مدت زمان بین عمل جراحی شکم و بارداری شما چقدر باشد، بیمار همچنان باید بهبودی کامل و بدون عارضه داشته باشد. اگر برای شما نگرانی وجود دارد، هم با جراح پلاستیک و هم با متخصص زنان خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که بهترین گزینه برای شما چیست. حتی می توانید از مینی ابدومینوپلاستی استفاده کنید

دکتر محمدضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *