دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی صورت / نحوه ی انجام جراحی لیفت لب و تاثیر آن بر زیبایی صورت

0 / 5. 0

۶ دقیقه

نحوه ی انجام جراحی لیفت لب و تاثیر آن بر زیبایی صورت

آنچه می خوانید...

سانترال لب یا لیفت لب دقیقا چیست و چرا برخی افراد طرفدار این جراحی هستند؟ خب اگر فاصله ی بین لب و بینی شما زیاد باشد و از این موضوع ناراضی باشید، ممکن است که به دنبال راه حلی برای این موضوع باشید. جراحی سانترال لب می تواند فرم بیار مناسبی برای لب های شما به ارمغان بیاورد. برای آشنایی با این جراحی در ادامه با  ما همراه باشید.

جراحی لیفت لب برای بهبود فرم لب ها، برجسته تر نشان دادن آن ها و کاهش فاصله بین بینی و لب کاربرد دارد. بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و افتادگی پوست بالای لب و یا کناره های لب ها، چهره ی شاداب خود را از دست می دهند و فاصله ی لب بالا با بینی هم بیشتر می شود. همین امر موجب می شود که چهره ی فرد مغموم به نظر برسد و شادابی خود را از دست بدهد.

چرا جراحی لیفت لب؟

لیفت لب در سال های اخیر جزو یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که بسیاری آن را همزمان با جراحی بینی انجام می دهند. در کنار تزریق ژل لب که می توان گفت پرطرفدارترین تزریق زیبایی می باشد، از جراحی لیفت لب نیز برای زیبایی بخشیدن هرچه بیشتر به لب ها استفاده می شود. علاوه بر این ها، تاثیر این جراحی تقریبا دائمی بوده و دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد. بعد از انجام این جراحی، فرم ها لب ها مشخص تر شده و فاصله بین لب و بینی کمتر خواهد شد. زیبایی لب در زیبایی کل صورت بسیار تاثیرگذار است و بهبود فرم آن می تواند جذابیت چهره فرد را دو چندان کند.

لیفت لب در سال های اخیر جزو یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که بسیاری آن را همزمان با جراحی بینی انجام می دهند. در کنار تزریق ژل که می توان گفت پرطرفدارترین تزریق زیبایی می باشد، از جراحی لیفت لب نیز برای زیبایی بخشیدن هرچه بیشتر به لب ها استفاده می شود. علاوه بر این ها، تاثیر این جراحی تقریبا دائمی بوده و دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد. بعد از انجام این جراحی، فرم ها لب ها مشخص تر شده و فاصله بین لب و بینی کمتر خواهد شد. زیبایی لب در زیبایی کل صورت بسیار تاثیرگذار است و بهبود فرم آن می تواند جذابیت چهره فرد را دو چندان کند.

روش های جراحی لیفت لب

این جراحی تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود که در آن در نواحی مشخص شده توسط جراح برش هایی ایجاد می شود. ایجاد این برش ها به دو روش زیر انجام می شود:

لیفت لب زیر بینی

در این روش با ایجاد برش در زیر بینی، پوست زیر بینی کمی کشیده شده و اضافات آن برداشته می شود. در این حالت پوست به سمت بالا کشیده شده و در نتیجه فاصله ی بین لب بالایی و بینی کمتر خواهد شد. این روش معمولا برای افرادی استفاده می شود که فاصله ی بین لب و بینی آن ها کوتاه است و تمایل دارند که لب هایشان برجسته تر دیده شود و یا دوست دارند کمی از دندان های بالاییشان معلوم باشد.

لیفت گوشه لب

در این حالت، تنها گوشه های لب افراد به سمت بالا کشیده می شود. در این روش برش ها در حاشیه ی لب ایجاد شده و و کمی از پوست برداشته می شود. سپس محل برش بخیه خورده و پوست این ناحیه به سمت بالا کشیده می شود.

می توانید در این فیلم نتیجه جراحی لیفت لب توسط دکتر محمدرضا مقدم نیا را مشاهده کنید.

مراحل لیفت لب

در ابتدا جراح شما با کمک بی حسی موضعی یا بیهوشی کاریس می کند تا شما متوجه درد هنگام ایجاد برش و یا بخیه زدن نشوید. سپس با کمک ابزار جراحی یک لایه نازک از پوست جدا می شود. چیزی که اندازه ی این برش را تعیین می کند، فاصله بین لب و بینی و یا میزان افتادگی گوشه های لب می باشد. لیفت سانترال لب می تواند همزمان با لیفت گوشه های لب انجام شود.

مراحل جراحی لیفت لب

در ابتدا جراح شما با کمک بی حسی موضعی یا بیهوشی کاری می کند تا شما متوجه درد هنگام ایجاد برش و یا بخیه زدن نشوید. سپس با کمک ابزار جراحی یک لایه نازک از پوست جدا می شود. چیزی که اندازه ی این برش را تعیین می کند، فاصله بین لب و بینی و یا میزان افتادگی گوشه های لب می باشد. لیفت سانترال لب می تواند همزمان با لیفت گوشه های لب انجام شود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لیفت لب هستند؟

 • کسانی که فاصله بین لب و بینی آن ها زیاد است.
 • کسانی که از باریک بودن لب های خود رضایت ندارند.
 • کسانی که تمایل دارند دندان های بالاییشان موقع لبخند زدن نمایان باشد.
 • کسانی که در گوشه های لب و بالای لب خود چروک دارند.
 • کسانی که گوشه های لبشان افتادگی دارد.
 • کسانی که لب هایشان تقارن ندارد.

شرایط جراحی لیفت لب

 • اگر قصد دارید که جراحی بینی هم در آینده انجام دهید، بهتر است هر دوی این عمل ها را همزمان انجام دهید.
 • بهتر است اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید، قبل ازانجام جراحی درباره قطع مصرف آن ها با پزشک خود مشورت کنید.
 • تمام اطلاعات پرونده پزشکیتان را در اختیار جراح خود قرار دهید تا از سوابق دارویی شما، جراحی های پیشین و و حساسیت های شما باخبر شود.
 • مصرف الکل و سیگار را چند هفته (طبق توصیه ی پزشکتان) قبل از عمل قطع بفرمایید.
 • در روز جراحی با صورت تمیز به کلینیک و یا بیمارستان مراجعه بفرمایید.

عوارض جراحی لیفت سانترال لب

این جراحی هم همانند جراحی های دیگر، می تواند با عوارض و محدودیت هایی همراه باشد. در ادامه به این عوارض می پردازیم:

 • ایجاد اسکار و جای زخم در محل بخیه ها
 • سوزش
 • درد
 • تورم
 • قرمزی
 • خارش محل بخیه ها
 • کبودی

با انتخاب یک جراح مناسب برای انجام این جراحی، می توانید احتمال بروز این عوارض را به نزدیک صفر برسانید.

اقدامات بعد از لیفت لب

بهتر از در روز موعود و بعد از جراحی، استراحت کنید و در روز های بعدی با کارهای روزمره خود برسید.

برای کاهش تورم ناشی از جراحی بهتر است که تا هفته ی بعد از جراحی به پهلو نخوابید و هنگام خوابیدن دو بالش را زیر سر خود قرار دهید.

تا ۲۴ ساعت بهتر است از مصرف غذاهایی که شور و تند هستند و باعث تحریک دور دهان می شوند خودداری کنید. بهتر است در این مدت غذاهای نرمی مصرف کنید که به این ناحیه فشار وارد نکند.

هزینه جراحی لیفت لب

هزینه این جراحی نمی تواند یک مقدار ثابتی باشد و به عوامل زیر بستگی دارد:

 • میزان لیفت لب
 • محل انجام جراحی
 • امکان انجام این جراحی با جراحی های دیگر
 • تبحر جراح

سوالات متداول

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *