0 / 5. 0

۶ دقیقه

جراحی زیبایی باسن

آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی باسن  در سال های اخیر و در تمام دنیا، طرفداران زیادی پیدا کرده است. علت این امر می تواند ترند شدن این موضوع در بین افراد مشهور هالیوودی باشد اما نباید فراموش کرد که ذات انسان، زیبایی را دوست دارد و هرچیزی که بتواند به زیبایی فرد بیافزاید، جزو خواسته های فرد قرار می گیرد.

هرکسی می تواند برای ایجاد تناسب اندامی خواهان داشتن باسنی بزرگ تر باشد. جدا از انجام حرکت های ورزشی که ماهیچه های باسن را هدف قرار می دهند، روش های موثرتر و دائمی دیگری نیز وجود دارند که می توانند به اندام شما زیبایی ببخشند.

با این مقاله در وبسایت دکتر محمدرضا مقدم نیا همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

جراحی زیبایی باسن

انواع جراحی باسن

بنا بر هدفی که فرد دارد، می تواند نوع مختلفی از جراحی باسن را انتخاب کند.

۱-لیفت باسن

افرادی که دارای باسن با میزان چربی و ماهیچه زیاد بوده و از فرم آن ناراضی هستند، می توانند از این روش برای خوش فرم کردن آن استفاده کنند. در این روش پوست و چربی اضافه برداشته شده و باسن به فرم متعادل در می آید. البته لازم به ذکر است که استفاده از این روش به تنهایی باعث بزرگ تر شدن باسن نمی شود بلکه آن را خوش فرم تر می نماید. برای بزرگ تر شدن باسن نیاز است که حتما از روش دیگری استفاده شود. لیفت باسن تحت بیهوشی عمومی و نهایتا در طول ۳ ساعت صورت می گیرد پس باید در یک کلینیک معتبر انجام شود. برش ها در لیفت باسن، بخیه زده می شوند. اسکار های به جا مانده با مرور زمان کمرنگ خواهند شد و محل قرارگیری آن ها طوری است که خیلی قابل مشاهده نیست.

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی از جمله معروف ترین جراحی های زیبایی اندام است که در آن، چربی به باسن منتقل شده و فرم باسن تغییر می کند. این چربی ها غالبا از پهلو و ران و شکم گرفته شده (از طریق لیپوساکشن) و خالص سازی می شوند. سپس این چربی ها به باسن تزریق می شوند. برای تزریق چربی به باسن، معمولا ۳ تا ۵ برش کوچک ایجاد می شود.

نتیجه لیفت باسن برزیلی به نسبت انواع ایمپلنت ها، بسیار طبیعی تر به نظر می رسد. همچنین این نوع جراحی به از بین رفتن شل شدگی و افتادگی باسن کمک می کند. همچنین می تواند عدم تقارن اندامی شما را از بین ببرد. یکی دیگر از مزیت های این نوع لیفت این است که خطر عفونت در آن بسیار کم  تر است. همچنین از نظر ایمنی، نسبت به ورود یک جسم خارجی مثل سیلیکون، گزینه مناسب تری است چرا که چربی تزریق شده، چربی بدن خود شما است.

البته برخی عوارض نیز بعد از انجام این نوع لیفت دیده می شود.

عوارض لیفت باسن

عفونت

ایجاد زخم

درد

ایجاد ناهمواری زیر نواحی که به آن چربی تزریق شده یا از آن چربی برداشته شده است. حتی ممکن است بخشی از چربی تزریق شده نیز توسط بدن جذب شود.

آمبولیسم چربی در قلب و یا شش ها که این اتفاق خطر مرگ را در پی دارد.

مراقبت های بعد از لیفت باسن

مانند هر جراحی دیگری لازم است که مراقبت های لازم بعد از جراحی را انجام دهید. برای دو هفته اجازه نشستن بر روی باسن خود را ندارید و لازم است که حتما بر روی شکم و یا حداقل به پهلو بخوابید. اگر وضعیت شما به گونه ای باشد که نیاز به تعداد بیشتری جراحی برای رسیدن به هدف خود دارید، پزشک شما به شما اطلاع خواهد داد. بعد از مدت حدودا ۶ ماه می توانید نتایج نهایی این جراحی را ببینید.

میزان مرگ و میر این نوع جراحی، ۱ به ۳۰۰۰ گزارش شدهاست. البته مراجعه به پزشک حاذق و انجام این جراحی در کلینیک های معتبر، قطعا باعث کاهش خطرات و عوارض خواهد شد.

در این نوع جراحی، هیچوقت به دنبال گزینه ارزان تر نباشید چرا که هر جراحی ارزانی بی دلیل نیست.

کوچک کردن باسن

برای کوچک کردن باسن غالبا از لیپوساکشن استفاده می شود. البته ممکن است لیفت نیز همراه با لیپوساکشن انجام بگیرد تا در نهایت فرم مناسبی حاصل گردد. در این روش چربی های موضعی زیر باسن توسط دستگاهی به نام لیپوست تخلیه شده در نتیجه باسن برآمده تر دیده می شود. داشتن چربی های زیاد در باسن، آن را پهن نشان می دهد پس بهتر است برای خوش فرم کردن این نوع از اندام، لیپوساکشن را در نظر داشت.

بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن از طریق تزریق چربی یا پروتز یا هر دوی این ها با هم انجام می گیرد. این جراحی به گردشدن باسن، از بین رفتن عدم تقارن و پر شدن  آن کمک می کند.

تزریق چربی

برای تزریق چربی به باسن، از چربی موجود در سایر بافت های بدن استفاده می گردد. همانطور که قبل تر گفته شد، چربی با کمک لیپوساکشن خارج، سپس خالص سازی و بعد به باسن تزریق می گردد.

پروتز باسن

اگر شخصی خواهان گردتر شدن باسن باشد، بهتر است که از پروتز استفاده کند. و اگر فردی به میزان کافی چربی در بدن  نداشته باشد، مجبور است که از پروتز برای فرم دهی به باسن استفاده کند. البته قرار دادن پروتز، تاثیری در حل کردن مشکل افتادگی باسن ندارد. پروتز در زیر عضلات باسن یا بالای استخوان لگن قرار می گیرد. برش های ایجادشده در چین باسن قرار دارد و به همین دلیل بعد از بهبودی، اسکار به جا مانده قابل دیدن نیست.  حدودا ۴ هفته مدت زمان ریکاوری پس از جراحی است . به طور کلی ایمپلنت های سیلیکونی برای این روش از نظر تاثیر و ایمنی تایید شده اند.

بعد از ۳ تا ۶ ماه نتایج جراحی قابل مشاهده خواهد بود. همچنین ممکن است برای نگهداری مناسب تر، در سال های آینده نیاز به جراحی مجدد داشته باشید.

پروتز باسن

عوارض پروتز باسن

خونریزی بعد از عمل

درد

زخم

تغییر رنگ پوست

عفونت

جمع شدن آب یا خون زیر باسن

حالت تهوع بعد از به هوش آمدن

در برخی موارد ممکن است سیلیکون ها جا به جا شوند.

به یاد داشته باشید سازمان غذا و دارو آمریکا FDA هیج نوع تزریق هیدروژل و سیلیکون را برای کانتور و افزایش حجم تایید نکرده است.

هزینه جراحی زیبایی باسن

مطابق با نیاز و هدف شما از جراحی، هزینه جراحی شما می تواند متفاوت باشد برای مثال، میزان چربی خارج شده از بدن، چربی تزریقی به باسن، جنس و حجم پروتز و همچنین شهر و کشوری که در آن زندگی می کنید بر میزان هزینه ی شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

تخصص جراح شما و همچنین کلینیکی که در آن جراحی صورت خواهد گرفت عوامل بسیار مهمی در هزینه و همچنین میزان رضایت شما از جراحی خواهند بود.

دکتر محمدرضا مقدم نیا، از بهترین جراحان پلاستیک کشورمان می باشند که می توانند به شما درباره جراحی زیبایی باسن و بهترین گزینه برای شما مشاوره دهند.

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *