دکتر محمدرضا مقدم نیا / جراحی زیبایی بدن / جای بخیه ابدومینوپلاستی

5 / 5. 1

۵ دقیقه
جای بخیه ابدومینوپلاستی

جای بخیه ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

آیا جراحی ابدومینوپلاستی با بخیه خواهد بود؟ بله، کل ابدومینوپلاستی با بخیه انجام می شود. از بخیه ‌های منگنه ای جای زخم ‌های ضعیفی به جا می گذارند، استفاده نمی شود.

جای بخیه ابدومینوپلاستی

در حین انجام ابدومینوپلاستی از سه نوع بخیه استفاده می شود. بخیه های دائمی وجود دارند که همانطور که از نامشان پیداست دائمی هستند. این بخیه ها باید یک عمر برای شما دوام بیاورند.

بخیه ها برای سفت کردن یا پیچیدن عضلات شش تکه یا راست شکم استفاده می شود. این بخیه های دائمی منجر به صاف شدن شکم در سال های آینده می شود.

قیچی و بخیه

بقیه بخیه ها قابل جذب هستند. معمولاً در حین انجام عمل جراحی از سه بخیه استفاده می شود. اغلب بخیه های PDS استفاده می شود. بخیه های PDS معمولا پس از ۲۳۸ روز جذب می شوند. بخیه های ویکریل نیز اغلب استفاده می شود. نخ ویکریل پس از ۷۰ روز جذب می شوند. از بخیه های مونوکریل نیز استفاده می شود. نخ مونوکریل پس از ۱۱۹ روز جذب می شوند.

آیا بخیه های شکم قابل جذب هستند؟

۹۸ درصد از بخیه های استفاده شده در حین عمل جراحی شکم قابل جذب هستند. برای نزدیک کردن مجدد لایه های پوست، از بخیه های قابل جذب استفاده می شود. بخیه های دائمی برای نزدیک کردن مجدد دو لایه مختلف فاشیا استفاده می شود. فاشیا لایه ای از بافت همبند سخت است که اغلب ساختارهای آناتومیک را جدا می کند و عضلات را احاطه می کند.

بعد از جذب شدن بخیه ها چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که بافت های شما دوباره ترمیم می یابد، بدن شما بافت اسکار می سازد. بافت اسکار ساختار بدن را کنار هم نگه می دارد. به مدت تقریبی دو سال، بدن اسکار را می شکند، اسکار را بازسازی می کند و زخم را قوی تر می کند. در همان زمان، بخیه ها به آرامی جذب می شوند. در نهایت، تمام بخیه ها جذب می شوند و ساختار شکم توسط بافت اسکار در کنار هم نگه داشته می شوند.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی، بخیه ها باید کشیده شود؟

گاهی اوقات نواحی ناهماهنگی پوست نیاز به یک یا دو بخیه دارند. یک یا دو هفته پس از تامی تاک، این بخیه ها برداشته می شوند. برداشتن این بخیه های ریز معمولا بدون درد است. بخیه ها نیز باید از محل درن برداشته شوند. معمولاً یک یا دو بخیه وجود دارد که برای چسباندن درن به پوست استفاده می شود. هنگامی که درن ها برداشته می شوند، بخیه های درن نیز برداشته می شوند.

سوالات متداول بخیه های ابدومینوپلاستی

دکتر محمدضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا

دکتر محمدرضا مقدم نیا، با شماره نظام پزشکی 83039، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در رشت و تهران و دارای بورد فوق تخصصی هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران نیز شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *